Kominy stalowe

Oferta pochodzi z serwisu onfire.pl

W ofercie systemów kominowych znajdą Państwo systemy jedno- i dwuścienne do kotłów atmosferycznych na wszystkie paliwa. Wykonane  z blachy stalowej kwasoodpornej przeznaczone do odprowadzania spalin. 

W naszej ofercie są: wkłady kominowe owalne, kominy dwuścienne, izolowane oraz powietrzno-spalinowe do kotłów Turbo i kondensacyjnych, designerski system ZEN oraz elastyczne systemy Flex o szerokim wachlarzu zastosowań.

Dajemy Państwu możliwość zamówienia w bardzo intuicyjny sposób całego systemu kominowego z gotowych zestawów. Jednakże w razie potrzeby - zawsze służymy pomocą.

System izolowany (dwuścienny) stosowany jest jako samodzielny komin zewnętrzny do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie.

Występuje w dwóch wersjach:

  • Premium - na paliwa gaz, olej, drewno, pelet
  • Standard - przeznaczony do kotłów na gaz i olej, drewno.

System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 600°C. 

Występuje w średnicach: 130, 150, 180, 200.

 

System jednościenny stosowany jest jako wkład kominowy do kotłów atmosferycznych lub element przyłączeniowy do kominów z izolacją. Pozwala on na modernizację kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy.

Występuje w trzech wersjach:

  • Premium - na paliwa: gaz, olej, drewno, pellet
  • Standard - do kotłów na gaz, olej i drewno
  • Invest - przeznaczony do kotłów na gaz i olej

System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450 stopni Celsjusza.

Występuje również w wersji owalnej.

System dwuścienny bez izolacji jest najczęściej stosowany jako przyłącze (wraz z systemem MKKS Invest - jednościennym z uszczelką) lub samodzielny komin, do kotłów kondensacyjnych i turbo. Rura wewnętrzna systemu służy do odprowadzania spalin z kotła, natomiast kanał pomiędzy rurą zewnątrzną i wewnętrzną doprowadza powietrze do kotła. System posiada przetłoczenia pod uszczelki. 

System jest certyfikowany zgodnie z normą EN-14989-2, która dotyczy wymagań i metod badań kanałów spalin i doprowadzających powietrze, przeznaczonych do kotłów z zamkniętą komorą spalania a jego zastosowanie gwarantuje bezpieczną i właściwą pracę kotła.

System MKPS Invest przeznaczony jest do pracy na mokro w nadciśnieniu do 200Pa oraz maksymalnej temperaturze 200°C.

Dzięki uszczelkom uzyskujemy szczelność systemu na wydostawanie się kondensatu.

Wkłady kominowe o przekroju owalnym przeznaczone są do energetycznych paliw stałych, gdzie temperatura pracy ciągłej spalin nie przekracza 600 st. C. 

Stosuje się je w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni w istniejącym już kominie. Owalne wkłady kominowe swoim kształtem można idealnie dopasować do istniejącego otworu komina i maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń.

Komin owalny jest idealnym rozwiązaniem do remontu komina murowanego.

Przyłącze do kominków i urządzeń na paliwa stałe. Wykonane z czarnej stali o grubości 2mm, malowanej farbą żaroodporna Sanotherm. System MK Nero wyróżnia przede wszystkim wyjątkowo estetyczne połączenie segmentów kolana skrętnego, wysokiej jakości spawy oraz precyzyjne spęczenie na każdym elemencie. 
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.